Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ

Koronavirus s sebou přinesl celou řadu ekonomických problémů. Zásadním způsobem ovšem sáhl na to nejcennější, co máme, na naše zdraví a na náš běžný život. Během krátké doby nás přinutil zůstat doma. Šikana se s uzavřením škol stala rovněž druhotným tématem a většinu plánovaných akcí na jaro/léto tohoto roku jsme museli zrušit, ale nechtěli jsme zůstat jen nečinně sedět doma, a proto jsme rozšířili účel našeho nadačního fondu, abychom mohli pomoci tam, kde je to v současné době nejvíce potřeba, při mimořádných krizových událostech, jako jsou zejména právě epidemie a pandemie.

Stali jsme se společně s COT media, Hudebním divadlem Karlín, TVCOM.cz a Hospodářskou komorou České republiky partnerem projektu Hudební divadlo Karlín živě. Základní myšlenka tohoto projektu byla prostá: Když nemohou lidé do divadla, může divadlo za lidmi domů. Základem projektu byl originální kulturní program, streamovaný na internetu. Technickým garantem se stala společnost TVCOM.CZ, která je největším poskytovatelem streamů v ČR a vedle sportu se začíná věnovat i kultuře. V premiéře, která byla odvysílána v pátek 27. března přímo z jeviště Hudebního divadla Karlín, si zahráli Václav Noid Bárta s Ivou Pazderkovou. V sobotu pak na ně navázal Ondřej Gregor Brzobohatý.Přenosy sledovali desetitisíce diváků. Streamy sice skončily, ale stále jsou ke zhlédnutí v archivu na kulturazive.cz.

Vedle podpory kulturního programu HDK ŽIVĚ jsme však spustili hlavně iniciativu na pomoc seniorským domům a zdravotnickému personálu. Ve spolupráci s partnery jsme rozdali pomoc v podobě zdravotnických potřeb a přístrojů, ochranných pomůcek, ošetřující kosmetiky, spotřebičů i potravin celkem do 123 domovů důchodců a LDN a do 12 nemocnic v celkové hodnotě téměř 4,9 milionu korun.

Všem partnerům, kteří se do tohoto projektu pomoc zapojili, moc děkujeme. Všechny zapojené partnery najdete ZDE.

Níže přidáváme fotografie z předávání pomoci.