Více kyslíkových koncentrátorů a zdravotnických pomůcek

Velké množství partnerů nás podpořilo zasláním finančních prostředků. V kooperaci s nimi jsme nakoupili a darovali dalších 10 koncentrátorů, a také zdravotnické pomůcky od společnosti Medesa v celkové hodnotě téměř půl milionu korun. Chtěli jsme, aby pomoc byla účelná a darované pomůcky měli pro dané domovy smysl a užití, a tak si je dle potřeby vybrala samotná seniorská zařízení, do kterých posléze pomoc putovala.

Do domovů jsme věnovali rehabilitační šlapadla, podložky, pomůcky, chodítka, sedačky, vzduchové matrace, manipulační podložky, jídelní stolky, inkontinenční pomůcky, čisticí pěny, mechanické vozíky a další.

„Velmi si vážíme každé pomoci, v našem případě to byl 1 vozík pro imobilní a 2 matrace, o to víc v dnešní těžké době, kdy nejenže darované věci  dobře poslouží klientům, ale mentálně povzbudí i personál, který je vděčný za každou projevenou podporu v jakékoliv formě. Moc děkujeme“ řekla JUDr. Bc. Zuzana Blažková, ředitelka Domova se zvláštním režimem ,,MATYÁŠ“ v Nejdku.

„V průběhu srpna jsem od majitelů VÁPENKY VITOUL obdržel informaci, že mne bude kontaktovat zástupce projektu Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ“ řekl Ondřej Jurečka, ředitel Domova u Třebůvky Loštice. „Pomyslel jsem si, že nejspíše pro uživatele Domova u Třebůvky Loštice obdržím pozvánku na návštěvu divadelního představení a pojedeme do Prahy. Nabídka přišla, ale místo divadelního představení se jednalo o šek ve výši 30.000 Kč na zakoupení zdravotních pomůcek od Nadačního fondu STOP šikaně. A jak se ukáže i v tomto krátkém příběhu, vše souvisí se vším. V letošním roce naše organizace naplňuje interní projekt „Když NOHY někdy NESLOUŽÍ“. V jarních měsících s přispěním Olomoucké kraje organizace převzala nový osobní automobil VW Caddy  s vestavbou pro přepravu imobilních uživatelů. Hledal jsem však ještě další zdroje finančních prostředků na pořízení chybějících a potřebných kompenzačních pomůcek pro uživatele, kterým nohy někdy neslouží.

Dar od Nadačního fondu STOP šikaně a jejich partnera Vápenky Vitoul při projektu Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ naše organizace účelně použila na zakoupení 15 ks sedaček JILL do sprch, 2 ks rehabilitačních šlapadel, 2 ks chodítek 286i  a 1 ks chodítka Quadri Light – rozmanitost uspokojí jak sedící, tak šlapající, ale i chodící uživatele.

Ano, čím více dáváme, o to více dostáváme. Bohatí jsou na světě proto, aby dávali a naopak chudí, aby dostávali. Přejme si, abychom všichni byli bohatí a uměli dávat. Nadační fond STOP šikaně za přispění svých donátorů a partnerů má dar dávat, za který tímto děkuji.“

Za finanční podporu a nákup koncentrátorů vděčíme těmto partnerům:

AGROTEC – Česká obchodní společnost s pozemní technikou

Alukov – Český výrobce zastřešení bazénů a teras

Lask – Výrobce profesionální komunální techniky a motorů

Medesa – Dodavatel laboratorní techniky a zdravotnických pomůcek

Nobless Czech – Specialista na obchod s diamanty a drahými kameny

PASSERINVEST GROUP – Developerská a investiční společnost

Palírna U Zeleného stromu – Tradiční český výrobce lihovin značek Stará žitná myslivecká, Hanácká vodka a Blend 42 vodka s historií již od roku 1518

Replast  Česká rodinná firma zabývající se zpracováním recyklovaného kabelového PVC

SIKO KOUPELNY – Koordinátor projektů napříč sortimentem koupelny, kuchyně i dveří

Trustav – Společnost vyrábějící okna a dveře

Vápenka Vitoul – Výrobce jemně mletého přírodního vápence pro odsiřování, chemický i gumárenský průmysl

WTC Písečná – Výrobce české zemědělské a komunální dopravní techniky