Zlín Film Festival se zaměří i na šikanu

V pátek 4. září bude ve Zlíně zahájen 60. ročník ZLÍN FILM FESTIVALU. Mezinárodní soutěžní přehlídka filmů pro děti a mládež bude mít  i bohatý doprovodný program. Letos poprvé do něj formou přednášky zasáhne také Nadační fond STOP šikaně.

ZLÍN FILM FESTIVAL je nejstarší, největší a nejvýznamnější filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Jeho jubilejní 60. ročník proběhne v termínu 4. – 9. září, přičemž festivalové projekce se uskuteční nejen ve Zlíně, ale také v Otrokovicích, Mikulově a na řadě dalších míst České republiky. Každoročně festival uvádí přes 350 snímků z více než 50 zemí světa. Od roku 2010 přesahuje návštěvnost festivalu 95 000 dětí i dospělých.

Kromě samotných filmových projekcí se mohou návštěvníci těšit na pestrou plejádu výstav, přednášek, workshopů a dalších možností. V rámci konferenčního bloku Děti bez hranic tak proběhne mimo jiné i pátý ročník konference Média dětem, média s dětmi, který se tematicky zaměří na rizika vzniku závislostí u dětí a dospívajících. Pozornost bude věnována jak nebezpečím návykových látek, tak moderních komunikačních technologií, sociálních sítí či hazardních her.

Ve stejném programovém bloku zazní 9. září od 14:30 hod. v Malém sále Kongresového centra Zlín rovněž přednáška věnovaná problematice dětské šikany. Tou do programu festivalu přispěje právě Nadační fond STOP šikaně. Pro účast na konferenci je potřeba předchozí registrace na konference@zlinfest.cz.

Veškeré informace o ZLÍN FILM FESTIVALU najdete na www.zlinfest.cz.